"Michael Jackson zůstane navždy v našich srdcích."                    "Michael Jackson will stay in our hearts forever."
Michael Jackson

Začátky ...

5. srpna 2010 v 18:27 | Klára Zerzánová |  The Jackson 5/The Jacksons

The Jackson 5

(později známí jako The Jacksons)
  •   americký populární hudební  rodinný kvintet z města Gary ve státě Indiana
  •   zakládajícími členy byli Jermaine, Jackie, Tito, Marlon a Michael Jackson
  •   první tři předtím vystupovali pod názvem The Jackson Brothers (Bratři Jacksonovi)
  •   jejich repertoár obsahoval R&B, soul, funk a později také disco
  •   skupina byla s obměnami aktivní v letech 1964 až 1990
  •   the Jackson 5 jsou považovaní za "jeden z největších fenoménů popové hudby"(70.léta)
S podepsanou smlouvou u nahrávací společnosti Motown v letech 1969 až1975 a u CBS Records (jako "The Jacksons") od roku 1975 až do jejich rozpuštění v roce 1990, the Jackson 5 byli jednou z nejpopulárnějších skupin své doby. A jako prvním se jejich první 4 singly (I Want You Back, The Love You Save, ABC, I'll Be There) umístily na čele amerických hudebních žebříčků. 

Při odchodu od Motown k CBS v roce 1975 byla skupina nucena se přejmenovat a vyměnit   Jermaina (který zůstal u Motown) za Randyho. The Jacksons konečně převzali kontrolu nad psaním textů a produkcí, a jejich úspěch pokračoval i v polovině 80. let s hity jako "Shake Your Body (Down to the Ground)" a "State of Shock", a také velice úspěšnou Victory tour.

Jak to začalo ...

J5 7

Ještě než mu bylo 8 let, podařilo se Michaelovi díky jeho zpěvu a tanci vyhrát pro jejich skupinu talentovou soutěž na Jackieho střední škole. V lednu 1968 nahráli a vydali svůj 1. singl s názvem "Big Boy". Už v srpnu předchozího roku ale svým vítězstvím v amatérské soutěži v divadle Apollo (Harlem) okouzlili zpěvačku a herečku Gladys Knight, která působila v nahrávací společnosti Motown. Doporučila tedy skupinu řediteli firmy, Berrymu Gordymu, kterému se ale nechtělo přijmout v té době další dětskou skupinu. Když se však i na doporučení Bobbyho Taylora podíval na záznam
jejich vystoupení s písní od Jamese Browna ("I Got the Feelin"), veškeré pochyby se rozprchly. Taylor se zpočátku staral o nahrávání chlapců v Detroitu, kde přezpívávali tehdejší hity. Berry Gordy však již brzy celou rodinu přestěhoval do Kalifornie. Než našli vhodný dům, otec Joseph, Jermaine, Tito a Jackie bydleli u Gordyho, Marlon a Michael se nastěhovali do domu Diany Ross. V Motown začali s přípravami propagace skupiny. Mezi jejich praktiky patřilo i
uvádění nižšího věku zpěváků, aby působili roztomileji. Aby zvýšili zvědavost publika na novou skupinu, spojili jméno The Jackson 5 s hvězdou z Motownu, Dianou Ross, která Jacksonovi podle oficiálního prohlášení společnosti objevila. 
Až do léta 1969 skupina nacvičovala. Oficiálně je Diana Ros představila veřejnosti 11. srpna 1969 v klubu "The Daisy" v Beverly Hills. Jejich první singl "I Want You Back" vyšel 7. října a první album Diana Ross Presents The Jackson 5 v prosinci 1969. V lednu 1970 se tento singl stal hitem č. 1. Většinu z dřívějších písní The Jackson 5 napsal Berry Gordy a další textaři z Motown Records. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama